Det seneste døgn er der blevet anmeldt fire indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Overskov i Odder. Indbruddet blev begået mellem lørdag d. 26/7 kl. 10.00 og søndag d. 27/7 kl. 22.15.
Et indbrud fandt sted på Skovlundsvej i Odder i tidsrummet mellem den 24. juli kl. 00.00 og den 26. juli kl. 12.00. Yderligere detaljer om indbruddet er endnu ikke offentliggjort.
Det seneste døgn er der blevet anmeldt fem indbrud i privat beboelse i Østjyllands Politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Frederikshaldvej i Odder.
Østjyllands politikreds har modtaget anmeldelse om syv indbrud i privat beboelse det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Høghus i Odder. Indbruddet blev begået mellem lørdag den 19. juli kl. 10.30 og torsdag den 24. juli kl. 11.00.
To kvinder fra Odder, en 89-årig og en 68-årig, er for nylig blevet ofre for en svindelmetode, hvor svindlere udgiver sig for at være bankmedarbejdere. Begge kvinder blev kontaktet telefonisk af en mand, der påstod at være fra deres bank og advarede om en uretmæssig transaktion fra udlandet.
Det seneste døgn er der anmeldt tre indbrud i privat beboelse i Østjyllands Politikreds. Et af disse indbrud fandt sted på Skovsangervej i Odder.
Der blev begået indbrud på Skovly i Odder tirsdag d. 15/7. Indbruddet fandt sted kl. 00.36. Yderligere oplysninger om hændelsen er endnu ikke offentliggjort.
Onsdag den 9. juli blev der begået indbrud i Aaparken i Odder. Indbruddet fandt sted i tidsrummet mellem kl. 08.00 og kl. 11.25.
Der er blevet anmeldt to indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds det seneste døgn. Et af disse indbrud fandt sted på Banegårdsparken i Odder. Indbruddet blev begået torsdag d. 26/6 kl. 14.32.
Mandag eftermiddag omkring kl. 15.00 modtog Østjyllands Politi flere anmeldelser fra bekymrede borgere i Odder. Anmeldelserne gik på, at nogle unge mænd kørte rundt i byen og affyrede fyrværkeri ud af bilen, hvilket skabte utryghed blandt de lokale.
Østjyllands Politi har modtaget to anmeldelser om bedrageri mod ældre borgere i Odder, hvor en gerningsmand udgav sig for at være bankansat fra Nordea i Odder. I den ene sag lykkedes det gerningsmanden at få udleveret hævekort og kode, hvilket resulterede i, at der blev hævet 15.000 kroner fra den forurettedes konto.
Seneste opdateringer fra Østjyllands Brandvæsen på X: NATUREN ER KNAS TØR 🔥 Pas på i naturen, og overvej ikke at bruge ukrudtsbrænderen - Det er tørt og brandfarligt i det Østjyske. Vi har de seneste dage haft flere udrykninger til naturbrande - samt bygningsbrande pga. arbejde med ukrudtsbrænderen. PAS PÅ https://t.co/qYDrwi2G39
Et indbrud blev begået på Ankjær i Odder tirsdag den 10. juni. Tyveriet fandt sted inden for et kort tidsrum mellem kl. 10.00 og kl. 10.08. Indbruddet er en del af fem anmeldte indbrud i privat beboelse i Østjyllands politikreds det seneste døgn.
På denne side kan du løbende finde opdateringer om udrykninger, døgnrapporter og andre relevante hændelser fra Odder og omegn. Vi samler informationer fra myndigheder som politi, beredskab og Østjyllands Politi for at give borgerne et overblik over, hvad der sker i lokalområdet. Her kan du blandt andet læse om dagens udrykninger, politiets arbejde, døgnrapporten og politirapporten, samt få indblik i hændelser som brand, ulykke eller situationer, hvor ambulance eller helikopter har været involveret.
Vi lægger vægt på at formidle saglig og opdateret information, så du som borger kan holde dig orienteret om, hvad der sker i dit nærområde. Siden dækker både større og mindre hændelser, og vi opdaterer løbende med nyt, når der foreligger officielle oplysninger fra myndighederne. Det kan for eksempel være korte notitser om udrykninger, status på brand eller ulykke, eller opdateringer fra politiets døgnrapport.
Alle informationer på siden bygger på officielle kilder og har til formål at give et retvisende billede af dagens hændelser i Odder og omegn. Vi opdaterer siden løbende, så du altid kan finde de nyeste oplysninger og holde dig orienteret om, hvad der sker i lokalområdet.