Samlekort bytte- og salgsdag i Gylling

dato

Er du samler af Pokémon-, Magic- eller fodboldkort? Så kom til Gylling Forsamlingshus lørdag den 4. oktober 2025, hvor der afholdes en spændende samlekort bytte- og salgsdag. Arrangementet er en del af Gylling Gaming Event x 19 og finder sted fra kl. 13:00 til 15:00.

For første gang afsættes der to timer dedikeret til samlekort, hvor alle samlere kan mødes for at vise deres samlinger, bytte, købe eller sælge kort. Uanset om du er en erfaren samler eller ny i samlekortverdenen, er der rig mulighed for at finde nye kort til din samling.

Byt, køb og sælg dine kort

Dette er den perfekte lejlighed til at få fat i de kort, du mangler, eller til at finde nye venner med samme interesse. Arrangementet er åbent for alle aldre, så tag dine venner eller familie med og del glæden ved samlekort.

Samlekort-aktiviteten er en del af det større Gylling Gaming Event x 19, og finder sted i den lille sal i Gylling Forsamlingshus. Der er fri entré til arrangementet, så der er ingen undskyldning for ikke at kigge forbi!

Praktisk information
Dato: Lørdag 4. oktober 2025
Tid: Kl. 13:00-15:00
Sted: Gylling Forsamlingshus, Købmagergade 5, Gylling, 8300 Odder
Entré: Fri entré
Målgruppe: Alle



Vi tager forbehold for, at oplysningerne om begivenheden kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek seneste opdateringer her
Kilde: Kultunaut