Vi følger boligmarkedet i og omkring Odder og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Odder følger boligmarkedet i og omkring Odder. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Skovsagervej 9, Dyngby Strand solgt for 3.075.000 kr.
Boligen overtages af Jørgen Rasmussen og Inge Rasmussen den 21. april. Køberen har betalt 3.075.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 31.061 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.150.000 og boligen er derfor handlet til 167% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 99 kvm. og er opført i 1974. Grunden er på 1.015 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Ejendoms Centret, Odder
Thorasvej 79, Kysing Næs solgt for 3.050.000 kr.
Boligen overtages af Rasmus Kolby Østergaard og Sara Salting Smidemann den 23. april. Køberen har betalt 3.050.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 39.103 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.900.000 og boligen er derfor handlet til 61% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 5 værelser på i alt 78 kvm. og er opført i 1999. Grunden er på 800 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Ejendoms Centret, Odder
Vorbækvej 27, Saksild Str solgt for 2.725.000 kr.
Boligen overtages af Thomas Thallaug den 28. april. Køberen har betalt 2.725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 39.493 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 960.000 og boligen er derfor handlet til 184% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 69 kvm. og er opført i 1970. Grunden er på 963 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Odder
Strandparksvej 63B, Saksild Str solgt for 2.525.000 kr.
Boligen overtages af Kristine Lindenstrøm den 03. maj. Køberen har betalt 2.525.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 31.962 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.550.000 og boligen er derfor handlet til 63% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 79 kvm. og er opført i 2002. Grunden er på 875 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Odder
Christianslund 7F solgt for 2.098.000 kr.
Boligen overtages af Søren Haislund Lemming den 04. maj. Køberen har betalt 2.098.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 22.804 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.350.000 og boligen er derfor handlet til 55% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en rækkehus med 3 værelser på i alt 92 kvm. og er opført i 1984. Grunden er på 377 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af danbolig Odder
Asylgade 14 solgt for 1.900.000 kr.
Boligen overtages af Jørgen Bjerregaard og Lene Dystrup Bjerregaard den 24. april. Køberen har betalt 1.900.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 10.615 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.600.000 og boligen er derfor handlet til 19% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 179 kvm. og er opført i 1902. Grunden er på 395 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Odder
Strandparksvej 31, Saksild Str solgt for 1.810.000 kr.
Boligen overtages af Inge Camilla Olesen Hammelsvang og Jonas Olesen Hammelsvang den 30. april. Køberen har betalt 1.810.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 30.167 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.100.000 og boligen er derfor handlet til 65% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 60 kvm. og er opført i 1961. Grunden er på 780 kvm.
Boligen er solgt af Min Bolighandel Aarhus
Rådhusgade 61, st. 3 solgt for 340.000 kr.
Boligen overtages af køberen den 27. april. Køberen har betalt 340.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 9.189 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 420.000 og boligen er derfor handlet til 19% under den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en ejerlejlighed med 1 værelse på i alt 37 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 8.728 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af Nybolig Odder